Muhammet Rıdvan FADILOĞLU
Belediye Başkanı

1964 yılında Gaziantep’te doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini  Gaziantep’te  tamamladım. 1986  yılında Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji-Sanat Tarihi Bölümünden mezun oldum. İş  hayatına 1966  yılında  kurulan  aile  şirketinde ikinci kuşak yönetici olarak başladım.

Aktif  çalışma  hayatımın  yanı  sıra  çeşitli  eğitim, kültür ve sosyal  yardım  alanlarında sivil  toplum kuruluşlarında  ve  meslek  odalarında  kurucu ve yönetici  olarak görev aldım.

Gaziantep Eğitim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, Serbest Bölge Yönetim Kurulu üyeliği, Gaziantep Spor Kulübü delegeliği, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliği, TOBB Genel Kurul Delegeliği ve Kent Konseyi İmar Komisyon üyeliği görevlerinde bulundum.

Siyasete aktif olarak AK Parti Kuruluş süreciyle başladım. Teşkilatımızın çeşitli kademelerinde  Mahalle Temsilciliği, İl Delegeliği, İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Yürütme Kurulu Üyeliği, İl Sekreterliği, İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2004 yılında yapılan yerel yönetim seçimleri sonrası, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan  Danışmanlığı görevini 2009 yılına kadar devam ettirdim.

29 Mart 2009 yerel yönetim seçimlerinde Şehitkamil Belediye Başkanı seçildim. 3.dönem Şehitkamil Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte olup evli ve iki çocuk babasıyım.