![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/17167887932-.jpeg)
TARIM VE GIDANIN GELECEĞİ ŞEHİTKAMİL’DE KONUŞULDU
BEREKETOĞLU: “GIDA DENETİMLERİNDE YENİ BİR YASAL DÜZENLEME GEREKİYOR”
Şehitkamil Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Tarım ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu panelde gıda terörüne dikkat çeken Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Arkın Bereketoğlu, denetim noktasında yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Gaziantep İl Temsilciliği ortaklığında Şehitkamil Belediyesinin destekleri ile düzenlenen “Tarım ve Gıdanın Geleceğinde Yerel Yönetimlerin Rolü” konulu panel, Şehitkamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Etkinliğe, oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcısı Arkın Bereketoğlu da katıldı.
Panelin açılışında konuşan Bereketoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Avukat Umut Yılmaz’ın yoğun programından dolayı etkinliğe katılamadığını bildirerek, katılımcılara selamını iletti.
Bereketoğlu, önceki dönemlerde Şehitkamil Belediyesi tarafından kırsalda kalkınmayla ilgili bir proje hayata geçirilmediğini belirtti. Arkın Bereketoğlu; özellikle meralarda birçok alanın imara açıldığını, tarım alanlarının yok edildiğini, bunun sonucunda da meyve, sebze ve gıda fiyatlarında artış yaşandığına dikkat çekti.
Bakanlık eliyle gıda denetimlerinin yıllar önce belediyelerin elinden alınarak tarım il müdürlüklerine verildiğini ifade eden Bereketoğlu, sık sık değişen tarım bakanları ve politikalarından dolayı bu sorunun kalıcı hale geldiğini kaydetti. Bereketoğlu, gıda terörünün silahlı terör örgütlerinden daha çok insanların ölümüne yol açtığını belirterek, denetim noktasında yeni bir yasal düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti.
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR