![](http://cdn.sehitkamil.bel.tr/assets/images/haberler/large/16980567231-(2)-.jpeg)
KULAÇLAR, CUMHURİYET COŞKUSUYLA ATILDI
12. GELENEKSEL CUMHURİYET KUPASI YÜZME YARIŞMALARI BAŞLADI
Şehitkamil Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla organize edilen 12. Geleneksel Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları start aldı. 5 farklı şehirden 608 sporcunun kulaç atacağı organizasyonun açılış seremonisi büyük coşkuyla yapıldı.
Şehitkamil Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen 12. Geleneksel Cumhuriyet Kupası Yüzme Yarışmaları, Alleben 1 Yüzme Havuzu'nda organize edildi. Organizasyonun açılış seremonisinde sporcuları yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sporcularla sohbet etti, başarı diledi ve yaşanan Cumhuriyet Bayramı coşkusuna ortak oldu.
Gaziantep, Ankara, Hatay, Kilis, Mersin illerinden toplam 608 sporcu; 19 farklı disiplinde, 9-10/11-12/ 13 yaş üstü kategorilerinde müsabakaya katılım sağlayacak. Yarışmalarda, kategorilerinde ilk üçe giren sporculara madalya verilecek. İlk üç dereceye giren kulüplere ise her kategoride ayrı ayrı kupa verilecek.
MİLLİ TAKIM KADROLARIMIZA BİRÇOK SPORCU KAZANDIRDIK
Açılış seremonisinde konuşan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Seremonide ay-yıldızlı atmosfer bizleri gururlandırmıştı, bu özel atmosferde sporcularımızın İstiklal Marşımızı tek bir ağzından coşkuyla okumaları heyecanımızı artırdı, gururumuzu taçlandırdı. Bu vesileyle organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Çevre illerden misafirlerimiz var. Onları Alleben Yüzme Havuzumuzda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yarışlarda 600’ün üzerinde sporcumuz kulaç atacak. Velilerimizden sporcularımıza yine çok büyük destek var. Bu platformdan, Milli Takım kadrolarımıza birçok sporcu kazandırdık, inşallah bu örneklerin sayısını artıracağız. Geleneksel Cumhuriyet Bayramı Spor Etkinliklerinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm sporcularımıza; akademik, sosyal ve spor yaşamlarında başarılar diliyorum.”
Haberler
BAŞKAN YILMAZ’DAN YKS ÖĞRENCİLERİNE DANIŞMANLIK DESTEĞİ
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN AŞURE VE DONDURMA İKRAMI
BAŞKAN YILMAZ’DAN KUZEYŞEHİR’E YARDIM SEFERBERLİĞİ
ŞEHİTKAMİL’DE 10 TON KURUYEMİŞ İMHA EDİLDİ
ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI
BAŞKAN UMUT YILMAZ’DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
KÖY TURNUVALARI, BÜYÜK HEYECANLA DEVAM EDİYOR
ŞEHİTKAMİL’DE, SOKAK HAYVANLARI İÇİN YOĞUN KATILIMLI PROTESTO
DONDURMA KARAVANI, ÇIKSORUT VE YEŞİLOVA’DAKİ ÇOCUKLARA MUTLULUK GÖTÜRDÜ
DENİZ KAMPI, ÖĞRENCİLERE UNUTULMAZ BİR GÜN YAŞATIYOR